VLIV MĚSÍCE NA ČLOVĚKA

 

 

 

Záře Měsíce na večerní obloze nutila už v dávných dobách různé kultury přemýšlet a pozorovat sílu a vliv na vývoj a chování rostlin, zvířat, přírody a lidí samotných.

Všichni víme, že svit Měsíce v úplňku je nejsilnější. Pokud není zatažená obloha, můžeme se pohybovat po venku i bez rozsvícených pouličních lamp.
 

Je  spousta fascinujících  příběhů o bozích a bohyních Měsíce.
-  v  severské mytologii  Mani
- v Mezopotámii Sin
- v Egyptě Ah
- v Arábii  Alláh
- v Řecku Fobié, Artemis, Selené
- v Římě Luna
- v Číně Čchang’e

 

I v lékařských kruzích je prokázáno, že vliv a fáze Měsíce mají účinky na lidský organismus. Ať se to týká zdravotního stavu po chirurgických zákrocích, hojení ran, úrazy,  psychické rovnováhy nebo i samotného tloustnutí a hubnutí…..
 

Dělení měsíčních fází.

 


Novoluní - tmavá, též černá Luna


Tmavý a někdy neviditelný Měsíc vyvolává úzkost a deprese. Na některé přecitlivělé jedince může mít až destruktivní nebo sebedestruktivní sklony. Odkrývají se temné stránky člověka. Tato fáze Měsíce je také spojována s černou magií.
Je to ale vhodná doba k učení a meditaci nebo přemýšlení o budoucnosti, zamyslete na svým životem, máte šanci změnit spoustu věcí.

 

Dorůstající Měsíc


V tomto období  Měsíc roste na velikosti a viditelnosti. Je to doba celkového zotavování a růstu sil. Aktivujte své zatím dřímající nápady. Naplánujte si důležitá jednání, která jste dříve odkládali. Zorganizujte výlety nebo posezení s přáteli. Úklid nebo opravu domu, bude se vám dařit. Tato fáze je velmi vhodná pro kouzla, která by mohla zvýšit zisk, peníze či jiné materiální hodnoty. Ale i období lásky a spokojenosti.
 

Měsíc v úplňku


Má nejsilnější vliv na lidskou psychiku právě v této době. Pokud jste do této doby nevyřešili své problémy budou se projevovat daleko silněji. Lidé se cítí daleko více unaveni, špatně spí, jsou agresivnější ale i více lítostivější. Za měsíčního úplňku se rodí více dětí než v jiných dnech. Svobodní nebo nezadaní mají daleko větší touhu po partnerovi, nechtějí být sami a touží po lásce.

Může se nám stát, že si budeme připadat že nás obklopují samí blázni, anebo to budeme my, kteří se jako blázni chovají. Měsíc v úplňku je nevhodný na komunikaci a řešení problémů s nadřízenými..... 
 

Ubývající Měsíc


 Měsíc ubývá ve velikosti a viditelnosti.  Je to doba vhodná k zamyšlení, hodnocení svých vlastních úspěchů a neúspěchů. Budete cítit, potřebu vydávat ze sebe daleko více energie. Proto jsou lidé v tomto období daleko více unavení až vyčerpaní. V této fázi Měsíce je vhodné zbavovat se všech nepotřebných věcí, které nám už neslouží. Ubývající Měsíc je velmi podobný novu. Pozor na přátele.